Ajankohtaista

 

 

Kauden 2018-2019 Vuorot

 

 

Hölkkä 16.9.2018

 

 

Petosen Hölkkä 16.9.2018

 

 

30. Petosen Hölkkä -tapahtuma järjesttiin tällä kertaa yhteisvoimin Pitkälahti-Petosen asukasyhdistyksen ja Niiralan Kulman kanssa.

 

Tapahtuma jälleen kerran sai auringonkin esiin, vaikka viikolla oli satanut aika reipaastikin niin rata juoksijoiden mukaan oli hyvässä kunnossa, paria pientä sateen liukastamaan kohtaa lukuunottamatta, mutta juoksijoiden mukaan sekin oli hyvin kierrettävissä, joten sen suhteen ei ollut kenelläkään ongelmia. Lämpötila oli 13 astetta plussalla, mutta viileä tuuli sai välillä sään tuntumaan välillä pikkaisen viileämmältäkin.

 

Hölkän lisäksi asukasyhdistyksen voimin järjestetyssä saappaanheitossakin kilpailtiin leikkimielisesti ja grillimakkaraakin oli tarjolla kaikille halukkaille.

 

Kuvia tapahtumasta

 

Tulokset

 

Miehet yleinen (7,4 km)

1. Risto Mägi, Team Untamon Urheilu, 28,14

2. Tomi Räsänen TT Aqua Terra, 32,47

3. Marko Laurila, RRR, 35,41

 

Miehet 40 v. (7,4 km)

1. Tomi Lipponen, RRR, 33,15

2. Juha Nissinen, 33,23

 

Miehet 50 v. (7,4 km)

1. Ismo Kotijärvi, LEPU, 30,52

2. Risto Taskinen, RRR, 32,54

3. Hannu Keinänen, RRR, 33,44

 

Miehet 60 v. (7,4 km)

1. Markku Laukkanen, Kuopion Reipas, 37,24

2. Ari Hulkkonen, LEPU, 39,22

3. Mikko Häiväläinen, Kuopion Reipas, 44,22

 

Miehet 70 v. (7,4 km)

1. Tauno Tolmunen, Mäntylahden Veto, 43,20

2. Matti Lyytinen, 47,54

 

Naiset yleinen (7,4 km)

1. Aiki Salumäe, Team Untamon Urheilu, 32,07

 

Naiset 50 v. (7,4 km)

1. Mirja Lappalainen, Hammaslahti, 37,11

 

Hölkkäsarja (7,4 km)

1. Tapio Valtonen, SiiPo, 34,57

1. Lauri Sutinen, KuoSu, 34,57

3. Mika Lyytinen, KSV, 40,22

4. Maijeli Rönkkö, 48,08

4. Minna Kauhanen, 48,08

 

Pojat 5 v. (0,5 km)

1. Mattias Mägi, Team Untamon Urheilu, 2,30

2. Topias Enjala, KalPa, 2,58

 

Tytöt 5 v. (0,5 km)

1. Tilda Makkonen, Kuopion Reipas, 3,37

2. Hanna Mägi, Team Untamon Urheilu, 4,20

-. Minja Kauhanen, kesk

 

Pojat 7 v. (0,5 km)

1. Luukas Sutinen, KuoSu, 2,09

2. Eikka Anjala, KuPS, 2,11

3. Henri Salumäe, Team Untamon Urheilu, 2,28

4. Toivo Makkonen, KuPS, 2,29

 

Tytöt 7 v. (0,5 km)

1. Lumia Räsänen, Pallokissat F8, 2,31

 

Pojat 9 v. (1,2 km)

1. Nuutti Makkonen, KuPS, 6,36

 

Tytöt 9 v. (1,2 km)

1. Neelia Myllymaa, KuLS, 5,44

2. Alina Räsänen, 7,12

 

Pojat 11 v (1,2 km)

1. Jalo Makkonen, KuPS, 4,45

 

Tytöt 11 v (1,2 km)

1. Lumia Myllymaa, KuLS, 5,08

 

Tytöt 15 v (3,6 km)

1. Saana Karttunen, Kutu Triathlon, 14,45